Forumcu Türk


Gönder  Cevapla 
Röfle balyaj nasıl yapılır?
05-11-2012, 04:43 PM (Bu Mesaj 05-11-2012 04:48 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : murat abi.)
Mesaj: #1
Röfle balyaj nasıl yapılır?
Röfle balyaj nasıl yapılır,röfle nasıl yapılır,balyaj nasıl yapılır,röfle ve balyaj arasındaki farklar

Röfle nedir? Kaç çeşit röfle vardır?
Değişik tondaki saç renkleri üzerine eşit olarak küçük parçalar halinde, saç tonunun 1 ila 6 ton arasında saça haçim, parlaklık, dolgunluk vermek amacıyla yapılan renklendirme ve tonlamadır, renk yansımasıdır. Röfleyi temelde 5 çeşit diye sınıflandırabiliriz: Röfle, Meç, Degrade (gölge), Balyaj, Palet röfle

Röfle

[Resim: ?di=G66Y]

Balyaj

[Resim: ?di=ONQN]

Röfle en çok kimlere yakışır?
Esmerler görünümlerini yumuşatmak için röfleyi çok tercih ediyorlar. Ama kumrallara, buğday tenli kadınlara ve açık tenlilere çok daha fazla yakıştığı bir gerçek tabii.

Bence en cok kumral tende güzel ve doğal duruyor. Kumral saç üzerine platin röfle veya balyaj favorilerim. Elbette saç renginden sıkılmış, değişiklik isteyen, renk yansıması ve parlaklık isteyen herkes yaptırabilir. Burada önemli olan sarının tonu yani açıklığı veya koyuluğu. Bunun dışında kahve tonların üzerinde kahve bakırlar, kumral bakır üzerinde platin renk tonlamaları bizim tercihlerimizdir.

Röfle ile balyaj arasındaki fark nedir?

Röfle: Ana ton saç renginin aralarından seçilerek, orta incelikte parçalara ayrılıp saçların simetrik bir şekilde boyanmasıdır. Balyaj ise, ana ton saç renginin doğallığı korunarak, saç boy ve uçlarına atılan renk yoğunluğudur.Röfle kaç ayda bir tekrarlanmalıdır?
Röfleli saçlar, sık ve sarı tabir ettiğimiz röfle uygulanmış ise minimum 3 ila 4 ayda yenilenmelidir.

Röfleli saçın bakımı nasıl olmalıdır?
Röfleli saçın bakımı diğer saçlara göre daha zordur. Özel açıcılarla yapıldığı için saçtaki protein ve nem molekülerinin korunması daha sonrasında saça nem yüklemesi ve likit keratin yüklemesi diğer röfle uygulamsına kadar ayda bir kez olmak kaydıyla bakımı sağlanmalıdır.

Röflenin Cilası Nasıl Yapılıyor

Öncelikle amonyak boyaya katılmaz boyanın imaltı sırasında zaten boya amonyak içerir biz salonda kullandığımız boylara nediyoruz arkadaşlar oksidasyonlu boyalar yani bu boyalar oksidanlarla çalışır hani eczanede satılan oksijenli su vardır ya işte oda hazır satılan 20 30 40 lık gibi oksidanlar da peroksit tabanlı kimyasallardır bu konuyu dilaver bey daha iyi bilir. Havada bulunan oksijen bile boyanın faliyete geçmesini sağlar ufak birtest yapın boyayı biir kaba sıkın 1 saat bekletin hiç bişeyle karıştırmadan renginin değiştiğini göreceksiniz dolayısı ileboya tüpleri diç macuları gibi açık değildir ağızları kapalıdır deinerek tüpleri açılır.

Cila diye nitelendirdiğiniz olaya geleyice bu konuya yazmayacaktım çünkü şu cila kelimesine sinirim geliyor cila arkadaşlar verniklemek silikonlamak parlak ve koruyucu yüzey oluşturmak anlamındadır peki bu kadar açık ve anlamı net olan cila kelimesini hangi mantıkla tonlama renklendirme işlemine sıfat olarak yakıştırılıyor Ezberci kolaycı analatik düşünmeyen bir düşünceyemi sahibiz acaba bir allahın kuluda dememiş cila da ne diğe birinin ustası müşterisine hatasını düzeltirken yada müşteri işkillenmesin kötü bişi yapıyor sanmasın diye süslü kelime olan cila yapıyorum kelimesini kullanmış böyle süre gelmiş kimsede dur yahu oda ne dememiş.

hayla soranlar var deliriyorum platin röfle yapıyorum cila atmıcakmısın benim kuaförüm yapıyordu ya parlamassa içimden diorum hay allahım sonra tabi yapıcaz cdiyorum baktım anlayacak tip değil eğitimin sırasıda değil siz yıkama setine oturun geliyorum boya kabına sulu bir krem al sanacila yıkama fön falan - aaa eline sağlık cilası çok güzel olmuşş

-pöhh öhmmm evet ustamdan öğrendim pek iği atardı cilayı falan ama siz yinede cila demyin hanfendi artık trend değişti ona artık pigmentesyon diyorlar siz pigmentasyon deyin klas olsun klas kuaförler anlar girdiğiniz kuaför anlamazsa klas değil kalastır hemen dşarı çıkın ozaman kendinizi korumuş olursunuz diyorum

Asıl merak edilen pigmentasyon (renk verme, tonleme) konusuna gelince burda amaca göre araç kullanılmalıdır. Yani elde edilecek renk nedir zemin renginiz nedir katalogtaki gördüğünüz bütün renler saça attığınız balyaj röfleli saçı tonlamak için kullanılabilir karışım yapılabilir burda elde etmek istediğiniz rengi düşünün ve saçı komple açmış olsam o renge boyasaydım hangi renkleri hazırlardım diye düşündüğünüzde elinizde pigamntosyon karışımı hazır.

Kıyafetinizi uydurur gibi nasıl bir giyim tarzı varsa sazınında tarzı vardır zevki vardır ezbere tonlama işlemi olmaz saç keserken makas darbleri usturanın saçı savurması nasıl bir haz veriyorsa renk kataloğuda elinizde bir ressamın paleti gibi durmalı saça ve müşterinize bir portreye bakar gibi yansımalı gözlerinizdeki ışıltı renklerinizin gücünü bilmeniz için onları keşfetmelisiniz.

1 numara ile tonlama işi ne oluyor anlamış değilim maliyeti düşürmek amaçlı bir girişim olsa gerek az sık koyu sık felsefesi neden böyle agresif sonuçlarla karşılaşabileceğiniz riskli işlere girmeyi denersiniz yada bunları marifetmiş gibi önerilir insanlara. Bir demezlermi bana 1 numar ile 10 numarayı getir sana istediğin rengi çıkartim brehh brehh breh aman da ne kuaför ne kuaför adam gibi kuaför olsan zaten labrotuvarında elinde boyan olur böylede abuk sabuk girişmlere baş vurmazsın diyesi geliyor çoğu zaman bu şekilde konuşanlara ..

Zamanında 3 le 9 karıştırmak zorunda kaldım 5 numaraya saç boyamak için ama salon benim değildi manzeme yoktu mecburdum o anlık. Dediğim gibi biz burda bu işi daha iyi nasıl yapabilirizin peşindeyiz onun için gemişten gelen herşeye ustandan böyle gördük böyle biliriz devri kapanmadıkça ne teknoloji nede sanat gelişir.
Ne zaman yaa ustam bunu böyle yapıyordu ama ben nasıl yaparsam bu işi onunkinden daha az zamanda ve/veya daha iyi yapabilirim manteritesini düşünce sistemimizde güdülemeye başlarsak ozaman meslek sanata dönüşür ve mutlak başarıya ulaşırız.

Konu içeriği : Röfle balyaj nasıl yapılır? Röfle balyaj nasıl yapılır,röfle nasıl yapılır,balyaj nasıl yapılır,röfle ve balyaj arasındaki farklar Röfle nedir? Kaç çeşit röfle vardır? ...
başka bir kaynaktanda bu konuyla alakalı yazılanları aktarıyorum davamında


[Resim: ?di=C60L]


Röfle Yaptırmanın Püf Noktaları
[Evde Röfle Çekmenin (Yapmak) Püf Noktaları] Işıltı aşkı şöyle bir şeydir: Düşünmeden saçlarında mükemmel görünen röflelerle yürüyen kadının arkasından bakarken buluverirsiniz. Röfleler sihirli olabilirler ve hayret verici bir etki yaratabilirler. Ama herhangi bir renk değişimi gibi onlar da hileli olabilir ve saçlarınızın gölge ve tonuna özel dikkat edilmesini gerektirir.

[Resim: ?di=FNM0]

Başarılı röfleler aynı zamanda saçlarınızın dokusuna ve sağlığına kimyasalların saçınızda ne kadar kalacağına ve ne kadar röfle istediğinize de bağlıdır. New York’lu veteran kuaförler Arté Salon’dan Valerie Ahms ve Kim Lépine Salon’dan Carmen Rossi’ye bu şık bakışları üzerine çekici parıltılı saçlara evde ya da salonda nasıl sahip olacağımızın yollarını sorduk. Röflenizi evde yapın.

[Resim: ?di=9P2L]

Birçok kuaför evde saçlarınızı boyamanın röfle yapmaktan daha kolay olduğunu kabul ediyor. Bu yüzden evde saçlarınızı boyamakta başarılı olmanız gölge yapmakta da başarılı olacağınız anlamına gelmiyor. Aslında gölge gayet zor olabilir ve bir çoğu size salonda yaptırmanızı söylüyor. (Evde yapılan gölge çok sarı ya da ağarmış gibi olabilir.)

[Resim: ?di=Q44C]
Alıntı Yaparak Cevapla
11-26-2013, 07:24 AM
Mesaj: #2
RE: Röfle balyaj nasıl yapılır?
teşekkür ederim çok işime yaradı
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Gönder  Cevapla 


[-]
Hızlı Cevap
Mesaj
Bu mesaja cevabınızı buraya yazınız.


Benzeyen Konular
Konu: Yazar Cevaplar: Gösterim: Son Mesaj
  Koltukaltı Kararması Nasıl Geçer? LeydiTürk 0 668 05-24-2012 12:34 AM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Röfle Yaptırmanın Püf Noktaları LeydiTürk 0 613 05-22-2012 12:24 AM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Röfle nedir? Kaç çeşit röfle vardır? LeydiTürk 0 569 05-22-2012 12:22 AM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Fransız Manikürü Nasıl Yapılır murat abi 0 492 05-05-2012 06:21 PM
Son Mesaj: murat abi
  Barbie makyajı nasıl yapılır LeydiTürk 0 564 04-30-2012 07:34 PM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Gelin makyajı nasıl yapılır ? LeydiTürk 0 426 04-30-2012 07:32 PM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Ofis Makyajı Nasıl Yapılır LeydiTürk 0 404 03-19-2012 09:07 PM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Yüz Kusurlarını Nasıl Örtersiniz ? LeydiTürk 0 466 03-19-2012 09:05 PM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Makyaj Nasıl Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli? LeydiTürk 0 404 03-19-2012 08:59 PM
Son Mesaj: LeydiTürk
  Röfle Nasıl Yapılır ? LeydiTürk 0 1,354 03-19-2012 08:58 PM
Son Mesaj: LeydiTürk

Forum'a Git:


Konuyu görüntüleyenler:1 Misafir

İletişim - Forumcu Türk - Yukarıya dön - İçeriğe Dön - Hafif Sürüm - RSS